ویزاهای توریستی

ویزاهای توریستی

چهار کلاس متفاوت در گروه ویزاهای بازدیدکنندگان استرالیا قرار می گیرند و می توان گفت بهترین راهکار برای مسافرت تحت عنوان ویزاهای توریستی به فاکتورهای متعددی از جمله  هدف از سفر، نوع پاسپورت، کشور مبدأ، تابعیت و همچنین شرایط دیگر متقاضی بستگی دارد.

این کلاس ها به قرار ذیل می باشند:

  •  کلاس (FA)، زیرکلاس 600 – ویزیتور
  • کلاس (UD)، زیرکلاس 601 -اجازه الکترونیکی سفر
  •  کلاس (TR)، زیرکلاس 676 – ویزیتور
  • کلاس (UB)، زیرکلاس 602 – درمان پزشکی

ویزیتور (کلاس FA)، زیر کلاس 600

این کلاس از ویزاهای دربرگیرنده پنج زیرمجموعه مختلف شامل توریست، فامیلی، کسب و کار و وضعیت مقصد تأیید شده و بازدیدکننده مکرر می باشد.

هر زیر مجموعه شامل یک سری معیاری واجد شرایط بودن می باشد، ولی در کل متقاضیان بایستی دلایل واقعی برای ورود به استرالیا داشته باشند، در ضمن می بایستی دسترسی به پول کافی به منظور حمایت مالی خود، در طول سفر خود به استرالیا داشته باشد و در صورتیکه قبلاً ویزای دیگری برای سفر به استرالیا دریافته کرده اند، از شرایط آن تخطی نکرده باشد.

علاوه بر این، در مواردی که متقاضی در خاک استرالیا برای ویزای ویزیتور اقدام می کند، و شخص دارای ویزا نمی باشد محدودیت هایی وجود دارد.

بطور مثال اگر دارای ویزا نمی باشد، می بایست حتماً در ظرف 28 روز از زمانی که ویزای آن ها به پایان رسید، اقدام کرده باشد. علاوه بر این، آن ها باید بتوانند نشان دهند که آن ها به دلایلی که تحت کنترل آن ها نبوده فاقد ویزا هستند.

درخصوص زیرگروه های فامیلی و کسب و کار، زمانیکه نیاز باشد باید شخص متقاضی توسط یک شهروند استرالیایی یا شخصی که ویزای دائمی داشته باشد اسپانسر شود.

درخصوص زیرگروه کسب و کار، شخص متقاضی نبایستی بر این قصد باشد که در فعالیت هایی که بتواند بازار کار یا آموزش استرالیا را به صورت منفی تأثیر گذارد وارد شود.

توریست (کلاس TR) زیر کلاس 676

افرادی که متمایل هستند که برای دیدن اقوام خود در استرالیا نظیر والدین، همسر یا فرزند به این کشور به صورت موقت سفر کنند می توانند برای این ویزا اقدام کنند. معیارهای واجد شرایط بودن این کلاس ویزا مشابه کلاس FA و زیرکلاس 600 می باشد.

توریست (کلاس TV)، زیر کلاس 651 (الکترونیک ویزیتور)

شهروندان پاره محدودی از کشورها نظیر اتریش، بلژیک، فنلاند، فرانسه، دانمارک، آلمان، ایرلند، ایتالیا، هلند، لهستان، پرتغال، اسپانیا و انگلستان می توانند برای این کلاس ویزا اقدام کنند.

متقاضیان در حین اقدام بایستی خارج از خاک استرالیا باشند.

توریست (کلاس TR) زیر کلاس 676

افرادی که متمایل هستند که برای دیدن اقوام خود در استرالیا نظیر والدین، همسر یا فرزند به این کشور به صورت موقت سفر کنند می توانند برای این ویزا اقدام کنند. معیارهای واجد شرایط بودن این کلاس ویزا مشابه کلاس FA و زیرکلاس 600 می باشد.

جواز سفر الکترونیکی (کلاس UD) زیر کلاس 601

شهروندان تعدادی محدودی از کشورهایی نظیر اتریش، بلژیک، فنلاند، دانمارک، آلمان، یونان، ایرلند، ایتالیا، ژاپن، مالزی، هلند، لهستان، پرتغال، کره، سنگاپور، اسپانیا، سوئد، سوئیس و انگلستان می توانند برای سفر به استرالیا از این ویزا استفاده کنند.

متقاضیان این ویزا می توانند به عنوان توریست یا برای بیزینس وارد استرالیا شوند. افرادی که برای این ویزا اقدام می کنند در زمان اهدای ویزا می توانند داخل و خارج از استرالیا باشند. این ویزا به دارنده آن اجازه می دهد تا برای مدت سه ماه از زمان ورود در خاک استرالیا باقی بماند.